37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Dëmtohet pika vrojtuese në Prizren

Me 12 prill të vitit të kaluar, ishte përuruar projekti i “Pikës së Vrojtimit” ndërmjet fshatrave Pousko dhe Jabllanicë, që ishte një projekt i financuar nga Drejtoria e Turizmit të Komunës së Prizrenit.

Mirpo, siç shihet nga fotografit e publikuara “Pika vrojtuese” si një pikë e rëndësishme turistike e qytetit të Prizrenit është dëmtuar jashtëzakonishtë shumë nga njerëz të pa ndërgjegjshëm, veprime këto që nuk i përshtaten kulturës sonë të Prizrenit, raporton TV Prizreni.

May be an image of outdoorsMay be an image of sky and mountain

May be an image of sky

Më Shumë

Nis asfaltimi i dy rrugëve në fshatin Mleqan të Malishevës

Në kuadër të rregullimit dhe ndërtimit të infrastrukturës në vendbanimet e Komunës së Malishevës, sot ka filluar asfaltimi i dy rrugëve në fshatin Mleqan....

Deponohen para të falsifikuara në një bankë në Prizren

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se përfaqësuesi i një banke private në Prizren, ka njoftuar policinë se nga 15 maj deri më...

Sonte nis Beerfest

Lajmet e Fundit