16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Deponon në bankë 500 euro të falsifikuara, policia nis hetimet

Të mërkurën në Malishevës, një person ka deponuar në bankë një monedhë të falsifikuar, në vlerë 500 euro.

Kjo është bërë e ditur nga raporti 24 orësh i Policisë së Kosovës, raporton “Betimi për Drejtësi”.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se një i dyshuar mashkull kosovar ka deponuar në bankë një kartëmonedhë prej 500 euro e cila dyshohet të jetë e falsifikuar”, thuhet në raport.

Bëhet e ditur se kartëmonedha e dyshuar është konfiskuar, dhe rasti është në hetime./BetimipërDrejtësi

Më Shumë

Neymar u largua nga intervista – pas pyetjes për Kylian Mbappé

Neymar ka shkaktuar një bujë të madhe me përgjigjen e tij ndaj një pyetjeje në lidhje me bashkëlojtarin te Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe. Braziliani startoi...

Kushaj nga Këshilli Grevist: Së shpejti do të njoftojmë për pezullim apo vazhdim të grevës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (SBASHK) është duke kërkuar mendimin e anëtarësisë për pezullimin e grevës në arsim, ndërsa lidhur me...

E diela me diell

Lajmet e Fundit