3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Deputeti i VV-së: Numri i raketave të porositura përkon me numrin zyrtar të tankeve të Serbisë

Deputeti i VV-së, Artan Abrashi, ka bërë me dije se numri i raketave “Javelin” të porositura nga Kosova përkon me numrin zyrtar të tankeve të Serbisë.

Në profilin e tij në “Facebook”, ai ka shkruar se kjo porosi e ushtrisë së Kosovës është investimi për sigurinë dhe paqen në rajon.

“Numri 246 i raketave të porositura anti tank të llojit Javalin përkon me numrin zyrtar të deklaruar të tankeve M84 dhe T-72B1MS të Serbisë. Për çdo tank nga një Javalin. Kjo porosi e Ushtrisë së Kosovës është investimi më i mirë në sigurinë dhe paqen e rajonit deri më tani”, ka shkruar Abrashi.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Kapet hajni që vodhi në shtëpinë e zyrtarit të AKI-së në Prizren

Pas një bashkëpunimi të ngushtë të institucioneve të sigurisë, është kapur hajni që kishte vjedhur në shtëpinë e zyrtarit të AKI-së, bëjnë të ditur...

Limaj takon aktivistët e Nismës në Malishevë: Bashkërisht i arritëm për një dekadë

Në prag të 10-vjetorit të themelimit të Nismës Socialdemokrate, kryetari i saj, Fatmir Limaj, ka takuar aktivistët në Malishevë dhe drejtuesit e udhëheqjes komunale...

Lajmet e Fundit