34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Deputeti serb sulmon Policinë e Kosovës

SasaDjokic-deputet serb ksDeputeti serb i Kuvendit të Kosovës, Sasa Djokic, u shoqërua dje në Polici pasi sulmoi pjesëtarët e Policisë së Kosovës në afërsi të Graçanicës. Policia konfirmon incidentin.

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Partia Social Demokrate Serbe, Sasa Djokic, ka sulmuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës në afërsi të Graçanicës.

Incidenti ka ndodhur dje, ndërsa rrethanat për rastin mbeten ende të pasqaruara.

Burime të lajmi.net bëjnë të ditur se pas këtij rasti, Djokic është shoqëruar në polici ku është marrë në pyetje.

Zyrtarë të Policisë së Kosovës kanë konfirmuar këtë incident

“Është e vërtetë se ka ndodhur një incident dhe i dyshuari është shoqëruar në Polici. Për këtë rast është konsultuar edhe Prokurori”, ka thënë një zyrtar nga Policia e Kosovës për lajmi.net.

Ky nuk është rasti i parë kur Djokic përfundon në Polici.

Para një muaji, ai kishte kërcënuar një rojtar shqiptar të një ndërmarrjeje në periferi të Prishtinës duke e ofenduar atë në baza etnike.

Për shkak të këtij sulmi, ai ishte arrestuar, por ishte liruar pas.

Më Shumë

Kapen me marihuanë, arrestohen dy persona në Marash të Prizrenit

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Marash të Prizrenit, pasi që gjatë kontrollit tek të njëjtit është gjetur dhe konfiskuar substancë e...

Zjarr në një kishë në Egjipt, vdesin 41 persona

Të paktën 41 persona kanë vdekur nga zjarri në një kishë në qytetin egjiptian të Gizës. Flakët shpërthyen derisa 5 mijë besimtarë u mblodhën për...

Lajmet e Fundit