20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Deri sot, 17 punëtorë shëndetësorë dhe 8 pacientë të Spitalit të Prizrenit janë prekur me COVID -19

Shtatëmbëdhjetë punëtorë shëndetësorë dhe tetë pacientë janë prekur deri më tash me COVID-19, në Spitalin e Prizrenit.

Të gjitha rastet kanë qenë në repartin e Hemodializës, raporton RTK.

Drejtori i Spitalit, dr. Afrim Avdaj, ka thënë se pavarësisht infektimit të punëtorëve shëndetësorw, pacientët janë duke u trajtuar në mënyrë profesionale.

Më Shumë

Zgjedhjet presidenciale në Turqi, sot vendoset nëse Erdogan do të jetë në pushtet edhe për pesë vjet

Turqit sot po voton në një balotazh të rëndësishëm presidencial për të vendosur nëse Recep Tayyip Erdogan duhet të mbetet apo jo në pushtet...

Modriqi pritet të largohet nga Reali

Luka Modriq raportohet se ia ka komunikuar Real Madridit dëshirën për t’u larguar nga klubi. Ky vendim tij thuhet se vjen pas ofertës që ka...

Lajmet e Fundit