17.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Dita Ndërkombëtare e PAK/ Totaj e Bytyqi vizitojnë Hendikosin

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me kryesuesen e Kuvendit Komunal, Antigona Bytyqi, në kuadër të muajit dhjetor “Muajit të ndërgjegjësimit për personat me aftësi të kufizuar”, takuan sot qytetarët në Qendrën “Handikos-Prizren”.

Në njoftimin e komunës thuhet se i diskutuan të gjitha sfidat me të cilat ballafaqohen personat me aftësi të kufizuar në Komunën e Prizrenit dhe për mundësinë e bashkëpunimit për lehtësimin dhe eliminimin e pengesave të tyre.

“Në vazhdën e projekteve zhvillimore, është krijuar edhe grupi punues për realizimin e “Planit/Strategjisë Komunale për Persona me Aftësi të Kufizuar në Komunën e Prizrenit” që do t’i trajtoj me seriozitet të gjitha kërkesat për lehtësimin e jetës së secilit në Komunën tonë”, thuhet në njoftim./PrizrenPress.com

Më Shumë

Komuna e Malishevës kërkon ndihmë për dezinsektimin e rriqrave

Niveli qendror tash e katër vite nuk ka ndërmarrë asnjë aktivitet në ndihmë Komunës së Malishevës për sa i përket dezinsektimit. Siç dihet, Komuna...

Një muaj pas humbjes nga Usyk – Tyson Fury shihet shumë i dehur, goditi shtyllën me kokë posa doli nga lokali

Një muaj pasi humbi nga Oleksandr Usyk në luftën për kampionin absolut të botës në peshat e rënda, Tyson Fury u desh të nxirrej...

Lajmet e Fundit