23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Dorëzohet i kërkuari për të shtënat me kallash në lokalin e Prizrenit

I kërkuari nga Policia për të shtënat me kallash në një lokal në Prizren, E. R. tashmë është dorëzuar në polici.

Burimet e Sinjalit kanë bërë të ditur se I dyshuari  është dorëzuar pasditen e sotme dhe aktualisht është duke intervistuar nga hetuesit policorë.

Ai ishte shpallur në kërkim nga 11 maji, kur dyshohet se me armë automatike ka shtënë disa herë në një lokal në fshatin Lubizhdë të Prizrenit.

I dyshuari  është emër i njohur për organet e drejtësisë me një të kaluar kriminale të konfirmuar nga gjykata.

Mbi të rëndon dyshimi i bazuar për veprën penale “Shkaktimi i rrezikut të përgjithshëm” dhe “Mbajtje në pronësi, kontroll, posedim i paautorizuar ose përdorim i armëve”.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

Më Shumë

Dua Lipa, si imazh i Kosovës edhe në pullë postare

Posta e Kosovës sot ka bërë promovimin e pullës postare “Dua Lipa”. E pranishme në këtë promovim ishte edhe vetë këngëtarja me famë botërore.   Dua...

Tri anije me 58 mijë tonelata misër të gatshme të eksportohen nga Ukraina

Tri anije me 58.4 mijë tonelata misër kanë marrë leje që të largohen nga porti ukrainas, në kuadër të marrëveshjes për çbllokimin e eksportimit...

Lajmet e Fundit