2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Dorëzohet i kërkuari për të shtënat me kallash në lokalin e Prizrenit

I kërkuari nga Policia për të shtënat me kallash në një lokal në Prizren, E. R. tashmë është dorëzuar në polici.

Burimet e Sinjalit kanë bërë të ditur se I dyshuari  është dorëzuar pasditen e sotme dhe aktualisht është duke intervistuar nga hetuesit policorë.

Ai ishte shpallur në kërkim nga 11 maji, kur dyshohet se me armë automatike ka shtënë disa herë në një lokal në fshatin Lubizhdë të Prizrenit.

I dyshuari  është emër i njohur për organet e drejtësisë me një të kaluar kriminale të konfirmuar nga gjykata.

Mbi të rëndon dyshimi i bazuar për veprën penale “Shkaktimi i rrezikut të përgjithshëm” dhe “Mbajtje në pronësi, kontroll, posedim i paautorizuar ose përdorim i armëve”.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

Më Shumë

Andre Onana mund të pezullohet nga FIFA nëse refuzon Kupën e Kombeve në Afrikë

Andre Onana mund të ndalohet të luajë për Manchester United nëse vendos të refuzojë një thirrje për të luajtur në Kupën e Kombeve të...

Prizren, 5 aktakuza, kundër 5 personave

Prokuroria e  Shtetit njofton se nga prokuroritë themelore janë ngritur gjithsej gjashtëdhjetenëntë aktakuza, kundër tetëdhjetedy personave, janë ndaluar pesëmbëdhjetë persona për vepra të ndryshme...

Lajmet e Fundit