18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Drejtor ‘hua’ për burgun e Gërdovcit

burguuuShërbimi korrektues i Kosovës po mendon të bëjë transfero edhe të drejtorëve të burgjeve, ose thënë ndryshe, të marrë një drejtor hua nga një burg tjetër

Ka shumë mundësi që njëri prej drejtorëve aktualë të qendrave korrektuese të emërohet drejtor i Burgut të Sigurisë së Lartë në Gërdovc – shkruan gazeta Tribuna.

Ministria e Drejtësisë, më 18 prill, anuloi konkursin për këtë pozitë duke u bazuar në propozimin e menaxherit të personelit të aprovuar nga ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Shemsi Hajrizi, u.d. i drejtorit të Shërbimit Korrektues, e konfirmon anulimin e konkursit, por nuk e ka idenë se kur do të shpallet e riu.

/Tribuna

Më Shumë

Guardiola: Realiteti është se jam më afër largimit sesa qëndrimit në City

Trajneri Pep Guardiola është tashmë në librin e historisë së Manchester City dhe Premier Ligës. Kampionati i tij i katërt radhazi anglez këtë vit,...

‘Ma ndjeu zemra’ – serbi ia vrau dy djemtë binjakë, përlotet lokja nga Prizreni

Nëna Mihrije Daçaj, djemtë binjakë të së cilës u vranë në Prizren gjatë luftës, tregoi në emisionin Kosova Today në Klan Kosova se zemra e saj...

Lajmet e Fundit