5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Drejtoresha Kryeziu-Ramaj takon përfaqësuesit e barnatoreve të Malishevës

Drejtoresha e Inspektoratit të Komunës së Malishevës, Besartë Kryeziu- Ramaj, bashkë me ekipin e inspektorëve kanë takuar sot përfaqësuesit e barnatoreve që veprimtarinë e tyre e zhvillojnë në qytetin e Malishevës.

Në këtë takim, pas një debati të gjatë, mes inspektoratit dhe përfaqësuesve të barnatoreve, që në tre mujorin e dytë do të vazhdojnë të kujdestarojnë sipas orarit të përcaktuar nga Drejtoria e Inspektoratit, mbështetur në rregulloren komunale, që është në fuqi.

Në fund u kërkua që orari i kujdestarisë të respektohet plotësisht, në të kundërtën, inspektorët tanë, do të sanksionojnë me gjoba barnatoret të cilat nuk respektojnë kriteret dhe orarin e kujdestarisë.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

 

Më Shumë

Bashkimi mposhtet përsëri, Prakuraitis ende pa fitore

Tashmë janë bërë katër ndeshje (2 në BIBL, 2 në Superligë), ndërsa trajneri i ri i Bashkimit Audrius Prakuraitis nuk ka shijuar fitoren me portokallezinjtë! Lituanezi...

Ish-presidenti rus e quan NATO-n ‘entitet kriminal’

NATO e dyfishoi të martën angazhimin e saj për ta përfshirë një ditë Ukrainën në radhët e saj, një premtim që disa zyrtarë dhe...

Lajmet e Fundit