11.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Duda Balje: Do ta votojmë Vjosa Osmanin për presidente

Duda Balje nga Unioni socialdemokrat është deklaruar pas takimit me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe u.d. e Preidentit Vjosa Osmani ku u diskutua për formimin e institucioneve, shkruan Gazeta Express.

Balje konfirmoi se do ta mbështesin formimin e qeverisë dhe se do të votojnë pro emërimit të Vjosa Osmanit presidente.

“Kemi pasur një takim shumë konstruktiv dhe kemi bërë marrëveshje për disa gjëra që lidhen me boshnjakët.  Unë i kam dhënë përkrahje për formimin e Qeverisë dhe votimin e Presidentit”, ka thënë Balje.

”Mendoj se vetëm për votën time mund të flas dhe do ta votojë Vjosa Osmanin për president. Nuk kemi pasur kërkesa sepse kemi marr përkrahje menjëherë për boshnjakët”, ka thënë ajo

Më Shumë

Në Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti” po zhvillon punimet Konferenca VIII Ndërkombëtare për Trajtimin e Dhimbjes

Në Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti” po zhvillon punimet Konferenca VIII Ndërkombëtare për Trajtimin e Dhimbjes Në Universitetin “Ukshin Hoti” Prizren, të shtunën ka nisur...

Haradinaj: Me Aleancën në qeverisje, Prizrenit do t’ia japim mundësinë për ta zhvilluar kapacitetin e tij ekonomik

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në Kuvendin e Punës së degës së AAK-së në Prizren, duke...

Lajmet e Fundit