10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Dy futbollistët e shumë skuadrave italiane, humbin jetën në aksident

Dy futbollistë italian kanë ndërruar jetë në një aksident trafiku.

Gjenerale

Simonluca Agazzone dhe Matteo Ravetto bën një aksident me fatalitet të enjtën pas mesnate.

Simonluca Agazzone dhe Matteo Ravetto

Te dy futbollsitët kishin emër në Itali. Agazzone kishte luajtur për të rinjtë e Milanit dhe kishte bërë debutimin e tij në vitin 2000 tek ekipi i Spal. Kurse Ravetto kishte luajtur për ekipe si Novara, Bellese, Borgosesia etj.

Besohet se deri te aksidenti erdhi pasi futbollistët goditën disa derrë të egër.

Më Shumë

Totaj: Lidhja jonë me Britaninë është historike dhe e shumëfishtë

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me nënkryetarin Kujtim Gashi, ka takuar të dërguarin e kryeministrit të Britanisë së Madhe për...

Nga Spitali i Prizrenit thonë se futbollisti 17-vjeçar arriti pa shenja jete

Futbollisti 17-vjeçar, E.K, i Trepça ’89 që pësoi arrest kardiak në fushë, kishte mbërritur në Spitalin e Prizrenit pa shenja jete. Këtë për Klan Kosova...

Moti për sot

Lajmet e Fundit