7.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Dy persona në Prizren e rrahin një tjetër, ‘mollë sherri’ dyshohet se ishte fjalosja mes fëmijëve

Një rast i lëndimit trupor ka ndodhur dje në Prizren, ku dy persona e kanë rrahur një tjetër.

Rastin e kanë konfirmuar nga Policia e rajonit të Prizrenit, të cilët kanë dhënë detaje.

Sipas zëdhënësit të Policisë, Vesel Gashi, motivi i rrahjes dyshohet të ketë qenë një fjalosje mes fëmijëve, ku dy të dyshuar e kanë sulmuar viktimën duke i shkaktuar lëndime trupore.

Ai njoftoi se njëri nga të dyshuarit është arrestuar dhe është dërguar në ndalim, ndërsa personi tjetër është ende në kërkim.

“Një person është i ndaluar tjetri është në kërkim për shkak të një lëndimi trupor që ka ndodh në Prizren. Sipas informatave, deri te kjo ka ardhur si pasojë e një fjalosje mes fëmijëve”, tha Gashi./Gazeta Sinjal/

Më Shumë

Moti sot, me mjegull dhe kryesisht i vranët

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me kushte për riga të intensitetit të dobët. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur më 2009

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar të premten se është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Moti për sot

Lajmet e Fundit