16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Dy persona therin me thikë një tjetër në Prizren, arrestohen

Në Prizren, dy persona janë arrestuar për therje me thikë të një personi tjetër.

Sipas policisë, njëri prej sulmuesve është i mitur.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, njëri i mitur, të cilët pas një mosmarrëveshje e kishin goditë me mjetë të mprehtë – thikë viktimën mashkull kosovar i cili kishte pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor. Nga të dyshuarit janë sekuestruar dy thika dhe të njëjtit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje, rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Komuna e Rahovecit dhe USAID-i nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka pritur sot në takim zyrtarë nga USAID-i, në krye me drejtoreshën Jennifer Ober me ç’rast nënshkruan...

Çmimet e derivateve, lirohet për një cent benzina

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për të martën. Sipas njoftimit, benzina është liruar për një...

Lajmet e Fundit