16.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Dy raste të dhunës në Prizren- burri rrah gruan, djali babain

Policia e Kosovës ka njoftuar për dy raste të dhunës në Prizren.

Prizren 22.04.2022 – 11:00. Viktima femër shtetase gjermane ka raportuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar. Nuk raportohet për të lënduar. Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Prizren 22.04.2022 – 19:31. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij viktimës mashkull kosovar. Nuk raportohet për të lënduar. Me vendim të prokurorit, palët nuk janë intervistuar pasi që ishin në gjendje të dehur dhe të njëjtit ndalohen në ndalim policor deri në këndellje.  

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

 

Moti sot në ditën e parë të vjeshtës me temperatura deri në 32 gradë Celsius

Instituti hidrometeorologjik i kosovës ka njoftuar se sot në ditën e parë të vjeshtës parashihet mot me temperatura të larta. Sipas këtij instituti, temperaturat maksimalet...

Vdes ish-ushtari i UÇK-së që u plagos në Rahovec

Dega e OVL-UÇK-së në Rahovec ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së, Nazmi Veliu, i cili ishte plagosur ditë më parë në...

Lajmet e Fundit