18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Dy të plagosur rëndë pas të shtënave me armë pranë një shkolle fillore në Gjermani

Dy persona kanë mbetur të plagosur rëndë pas të shtënave me armë zjarri pranë një shkolle fillore gjermane, sipas policisë.

Një zëdhënës i policisë tha se incidenti ndodhi pranë shkollës fillore Martinusschule, por nuk kishte lidhje me shkollën, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

 

Të shtënat ndodhën në qytetin veriperëndimor të Bramsche.

 

Si autori i armatosur ashtu edhe viktima u dërguan në spital me helikopter dhe po marrin trajtim mjekësor, tha një zëdhënës i policisë, duke shtuar se nuk kishte më asnjë rrezik për publikun.

Mediat gjermane kanë raportuar se policia e arrestoi të armatosurin pak pasi u informua për incidentin rreth orës 7:30 të mëngjesit. /Telegrafi

Më Shumë

Egzon Pireci publikon këngën e re

Këngëtari Egzon Pireci ka lansuar projektin e tij të radhës. Kënga mban titullin “Për ty jam betu” dhe i referohet çifteve të martuara. https://youtu.be/ND4BQG-zdAc?fbclid=IwY2xjawC1i9RleHRuA2FlbQIxMAABHTf30cngwp7vdNTzlHnGxQKJCmlN6_586TdK7tUo6QzHh0_WtQ5OCM7UCw_aem_AdS3WMbO2apfTwTXA6ANETEQJdvBv-_29N1MJ1-5mxEnjIftVTx5E4cl3SRfV28AmJKt07iVTEH_MKC_o7PbXBtB Marketing https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ https://prizrenpress.com/guraziu-ne-prizren-me-20-vjet-pervoje-pune-ne-vendosjen-e-dyerve-laminatit-parketit-kuzhinave-dhe-dhomave-te-fjetjes/ https://prizrenpress.com/adi-plast-ne-prizren-nje-emer-i-njohur-ne-tregun-e-kosoves-dhe-nderkombetar-per-vendosjen-e-dyerve-dhe-dritareve/ https://prizrenpress.com/kompleksi-newco-elan-ofron-banesa-te-endrrave-tuaja-ne-zemer-te-prizrenit/ https://prizrenpress.com/banesa-ne-shitje-nga-renelual-tahiri/

Testi i Arritshmerisë këtë vit do të mbahet dy ditë, më 25 dhe 28 qershor

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja e nxënësve nëpër klasa do...

Lajmet e Fundit