19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Dy të vdekur dhe 191 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të ka njoftuar se gjatë 24 orëve Kosovës, si pasojë e COVID-19, dy persona kanë humbur jetën, kurse 191 të tjerë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Bëhet e ditur se gjatë 24 orëve janë kryer 926 testime, prej të cilave 191 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Sipas këtij raporti, si pasojë e COVID-19, dy persona kanë humbur jetën, kurse janë shëruar 255 persona.

Prej fillimit të vaksinimit, në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.835.568 doza të vaksinës anti COVID, njofton MSH.

Më Shumë

Pandeli Majko nesër shpallet ‘Qytetar Nderi’ i Rahovecit

Komuna e Rahovecit nesër (e premte) ka paralajmëruar se do të ndajë një çmim për ish-kryeministrin e Shqipërisë, Pandeli Majko. Në njoftimin e lëshuar për...

Osmani, Kurti e Konjufca në shënimin e 146-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Presidentja vendit, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti, si dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, po marrin pjesë në shënimin e 146-vjetorit të...

Lajmet e Fundit