20.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

E kam vra nanën teme…

Nga Klodian Kojashi

E kam vra nanën teme,
me largësinë
Por askush s’më dënon
Se une baj sikur s’kam faj,
e ajo ban sikur jeton./KultPlus.com

Më Shumë

24 vjet nga masakra në fshatrat e Rahovecit

24 vite më parë, forcat paramilitare serbe kryen krim të tmerrshëm në disa prej fshatrave të Rahovecit. Në fshatrat Fortesë, Brestoc dhe Celinë u masakruan...

Komisioni për Buxhet shqyrton gjendjen në TRUST dhe çështjen e guvernatorit

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere sot do të mbajë mbledhje.   Në këtë mbledhje do të ketë diskutim rreth Bordit Drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale...

Lajmet e Fundit