0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Elton John: Jezusi do t’i mbështeste homoseksualët

Elton JohnSir Elton John ka deklaruar se Jezu Krishti, jo vetëm që do të aprovonte martesat mes gjinisë së njëjtë, por madje edhe do t’i mbështeste ato.

Kjo është deklarata e John dhënë për një intervistë të përjavshme për “Sky News”.

Ylli 67 vjeçar thotë se njerëzit duhet të jenë të lirë të zgjedhin se me kë do të martohen.

“Këto janë gjëra të vjetra dhe budallaqe. Nëse Jezu Krishti do të ishte gjallë sot, nuk mund ta imagjinoj se ai do të thoshte se nuk i mbështetë këta njerëz”, ka thënë Elton John.

Më Shumë

Sulmohet fizikisht një femër në Prizren, bëhet për spital

Një femër në Prizren ka pranuar tretman mjekësor. E njëjta është sulmuar fizikisht nga një person i cili është arrestuar nga policia. I dyshuari, pas intervistimit...

Hoxha provon ta bind ateistin për ekzistencën e Zotit: Edhe paret në telefon nuk shihen por ekzistojnë

Në emisionin “Kojshia Show” mysafirë ishin Kastriot Musliu biolog dhe publicist, si dhe hoxha e njohur nga Prizreni, Irfan Saliu. Temë diskutimi ishte “Origjina...

Lajmet e Fundit