13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

Fajde, kanosje e detyrim, arrestohen tre të dyshuarit në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona në Prizren për kanosje, fajde dhe detyrim.

Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se arrestimi i tyre është bërë pas aplikimit të masave të fshehta teknike të përgjimit dhe të vëzhgimit.

“Pas një pune intensive operative- hetimore, zyrtarët policor të Sektorit të Hetimeve Rajonale të Prizrenit nën mbështetje edhe të njësive tjera policore më datë 22.11.2022 rreth orës 18:30 kanë lokalizuar vendqëndrimin e tyre dhe kanë arrestuar të dyshuarit A.H 43 vjeç, A.R 34 vjeç dhe E.M 37 vjeç për shkak të ekzistimit të dyshimit të arsyeshëm për kryerje të veprave penale të “fajde, “kanosje: dhe “detyrim”.

Me urdhër verbal të Prokuror i Shtetit dhe në prezencë të avokatit mbrojtës është kryer edhe kontroll në objektet e banimit të personave të dyshuar, me ç‘rast janë sekuestruar dëshmi –dokumente relevante që mbështesin dyshimet për përfshirjen e tyre në kryerje të këtyre veprave penale.

Tre të dyshuarave u është shqiptuar masa e ndalimit policor prej 48 orë.

Më Shumë

Prizreni, shembull i respektimit të të drejtave të njeriut

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj priti sot Clara Sanchez, Pastor nga DGNEAR në Bruksel, përgjegjëse për programet/projektet që kanë të bëjnë me komunitetin rom,...

Vermicë, parandalohet tentim-kontrabanda e pajisjeve elektronike

Oficerët doganorë kanë parandaluar tentim-kontrabandimin e pajisjeve elektronike në Vermicë. Sipas një komunikate për media, pas ndalimit të një autobusi, personi përgjegjës ka deklaruar se...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit