5.8 C
Prizren
E premte, 22 Janar, 2021

Fansat i kërkojnë njëzëri të rikthej “Dimëroj”, ja si përgjigjet Ardit Gjebrea

“Dimëroj” është padyshim një nga këngët më të suksesshme të Ardit Gjebreas dhe pavarësisht se kanë kaluar shumë vite nga publikimi i saj, publiku vazhdon ta dëgjojë njësoj si ditën e parë. Madje fansat kërkojnë prej kohësh që Ardit Gjebrea të nxjerrë një këngë të dytë të “Dimëroj”.

Ditët e fundit ndjekësit i kanë pushtuar Arditit “Instagram”-in me komente të tilla si: “Duam Dimëroj 2”, “Dimëroj 2 do të shpëtojë 2020 etj.

Një ndjekëse e ka komplimentuar Arditin për emisionin e fundit me Venera Lumanin dhe Lind Islamin e me këtë rast i ka kërkuar edhe rikthimin me “Dimëroj”.

“Kjo më pëlqeu, por e di se çfarë do më pëlqente më shumë. Të rikthenit ‘Dimëroj’, pasi është e vetmja shpresë për të rregulluar 2020-tën”, i ka komentuar dikush Arditit.

Më në fund ai ka gjetur mundësinë të përgjigjet, por ju ka prerë ëndrrat në mes të gjithë fansave që po shpresonin për një tjetër “Dimëroj”. Arditi shprehet se një variant tjetër i kësaj kënge nuk do të ishte kurrë si i pari dhe se me siguri fansat do të zhgënjeheshin pas gjithë atyre pritshmërive.

“Nëse viti 2020 do rregullohej nga kënga Dimëroj, do bëja 3 të tilla e pastaj kam një pyetje: a do të thotë rikthim për ty dhe të gjithë që shkruajnë? Ripunim? Rikëndim? Videoklip? Ajo këngë tashmë e ka kryer misionin e vet dhe mbetet ashtu siç është. Atë mund ta risillni ju, siç ka ardhur kënga Jon nga @iamflorimumajesi dhe @marselacibukaj. Ndërsa një variant 2 i Dimëroj, nuk do ishte kurrë si i pari dhe të siguroj se do zhgënjeheshit nga pritshmëritë tuaja. Ndaj le të kërcejmë “Dimëroj” ashtu siç është, me një urim që viti 2020 të shënojmë fundin e pandemisë”, i është përgjigjur Gjebrea.

Pra, përfundimisht nuk do të ketë “Dimëroj 2”, ndaj shijoni sa të keni mundësi versionin e parë.

- Advertisement -

Më Shumë

Mbi 30 anëtarë të rinj në Kobaj, aderuan në PDK

Mbi 30 anëtarë të rinj të fshatit Kobaj kanë aderuar në PDK. Aderimi i tyre është mirëpritur nga kryetari i degës së PDK-së në Prizren,...

778 gjoba për shkelësit e masave anti-Covid

Policia e Kosovës po vazhdon të shqiptoj gjoba ndaj personave që nuk po respektojnë masat e vendosura për parandalimin e përhapjes së Coronavirusit, shkruan...

Vdes ish-komandanti i UÇK-së nga Malisheva

Komuna e Malishevës ka njoftuar se ka vdekur veterani i luftës dhe komandanti i Batalionit të dytë të Brigadës 122 të Ushtrisë Çlirimtare të...

Zhduket një person në Prizren

Një person është larguar nga shtëpia e tij dhe ende nuk është kthyer më. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur të enjten...

Flet gruaja e Rexhep Selimit pas kandidimit si deputete

Shqipe Mehmeti-Selimi, bashkëshortja e Rexhep Selimit, është deklaruar pasi emri i saj figuron në listën e Lëvizjes Vetëvendosje si kandidate për deputete në zgjedhjet...

Teatri i Prizrenit jep shfaqje për mantelbardhët

Të dielën e ardhshme, më 24 janar 2021, Teatri i Prizrenit, “Bekim Fehmiu” do të japë reprizën e dramës, “Shtetrrethimi”, vetëm për punëtorët shëndetësor. Shfaqja...

Shaqir Totaj shpjegon arsyen pse nuk ishte në listën e PDK’së

Nënkyetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj, ka thënë se arsyeja e mos-pjesëmarrjes në listën e kandidatëve për deputetë nga radhët e PDK’së...

Dy të vdekur dhe dy të plagosur rëndë nga orteku në Zvicër

Dy persona kanë humbur jetën pasi janë zënë nga një ortek me borë në Engelberg dhe në Stoos të Zvicrës. Ende nuk dihet identiteti...

Macron i dërgon letër Erdoganit, Çavu?o?lu tregon se çfarë pritet të ndodhë më pas

Presidenti francez Emmanuel Macron i ka dërguar një letër presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan duke deklaruar qëllimin e tij për të përmirësuar marrëdhëniet dypalëshe. Kjo,...

1525 persona vdiqën gjatë vitit të kaluar në Prizren

Numri i rasteve të vdekjes në Prizren gjatë vitit 2020 pothuajse është dyfishuar në krahasim me vitin 2019. Sipas të dhënave zyrtare nga Drejtoria...

Kylie ngrit temperaturat duke pozuar në bikine

Kylie Jenner duket mahnitëse në fotografitë e fundit. Ylli televiziv, Kylie Jenner, vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes me veprimet që bën si ajo...

Duda Balje publikon listën e kandidatëve për deputet

Kryetarja e Listës së Bashkimit Socialdemokrat, Duda Balje e ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë nga subjekti politik që ajo e përfaqëson. Në njoftimin...

102 raste aktive me COVID-19 në Malishevë

Sot në territorin e Komunës së Malishevës, gjashtë persona janë shëruar nga COVID-19, ndërsa janë regjistruar tri raste të reja të infektuara me këtë...

Vrasja e të miturit në Prizren, Prokuroria kërkon të përcaktohet masa e paraburgimit për të dyshuarin

Një rast tejet i rëndë ndodhi ditën e djeshme në qytetin e Prizrenit. Një 15 vjeçar humbi jetën si pasojë e therrjes me thikë, pas...

Hoxhaj në Prizren: Dy modele në këto zgjedhje, plani im i Rimëkëmbjes përballë demagogjisë dhe popullizmit të Kurtit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar sot një takim me bizneset e shoqatës “Esnaf” në Prizren. Para...

Publikohet lista e plotë e Vetëvendosjes

Lëvizja Vetëvendosje pak minuta pasi ka aplikuar për certifikim në KQZ, ka publikuar edhe listën e plotë të cilës i prinë Albin Kurti dhe...

Lajmet e Fundit