4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Faruk Dakaj, drejtor për Emergjencë dhe Siguri në Prizren

Faruk Dakaj nga Lëvizja Vetëvendosje, është i emëruari në postin e drejtorit të Drejtorisë për Emergjencë dhe Siguri në Prizren, bëjnë të ditura burime të TV Prizreni.

Drejtori i sapo emëruar, Faruk Dakaj, i cili ka qenë edhe kuvendar i LVV-së, do të zëvëndësohet në organin më të lartë legjislativ komunal të Prizrenit nga , Karanfil Haxhillari.

Më Shumë

Kurti: Targat janë teknike, por pasojat janë më shumë se politike

Kryeministri Kosovës, Albin Kurti, sot para deputetëve në Kuvendit të Kosovës, ka folur për dakordinimin e djeshëm në Bruksel, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, rreth...

Shkelet një këmbësor në Suharekë

Një këmbësor është shkelur me veturë në Suharekë. “Këmbësori mashkull kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësore pasi që në vendkalim ishte goditur nga një veturë e...

Lajmet e Fundit