18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Fatmir Limaj takohet me Ramush Haradinajn, flasin për koalicionin e opozitës

Fatmir  Limaj 5Para pak çastesh ka përfunduar një takim ndërmjet liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinajt dhe atij të Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj.

Burime të Gazetës Blic kanë bërë të ditur se temë e takimit ka qenë mundësia e një koalicioni të përbashkët të partive opozitare pa PDK-në e Hashim Thaçit.
Takimi është zhvilluar në një nga kafiteritë e qytetit, në kafiterinë “Papillon”.

Gazeta Blic ka provuar që të kontaktoj me përfaqësues të AAK-së dhe me ata të Nismës, por kontakti ka qenë i pamundur.

Ndërkohë gjatë ditës së djeshme ka pasur një takim ndërmjet liderit të LDK-së, Isa Mustafa dhe atij të Nismës, Fatmir Limaj për një koalicion të mundshëm të partive opozitare.

Pro kësaj ideje, sot është deklaruar edhe Jakup Krasniqi, si dhe një pjesë e madhe e shoqërisë civile po e përkrahin një ide të tillë. Madje, edhe lide4ri i Vetëvendosjes ka kërkuar që të bëhet bashkë opozita, në mënyrë që të mos e lejoj krijimin e qeverisë nga Hashim Thaçi.

Më Shumë

Lajmet e Fundit