17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Fatmir Pireci nga LDK-ja kalon në PDK

Pireci PDKIsh-anëtari i LDK-së, Fatmir Pireci ka aderuar sot në PDK në Prizren. Ai tha se nga LDK-ja është larguar për shkak injorancës, cinizmit, dhe nëpërkëmbjes së vlerave. ”Kam vendosë t’i bashkohem platformës politike të PDK-së, të udhëhequr nga lidershipi i saj me vlera evropiane Hashim Thaçi”, tha ai.

Fatmir Pireci gjatë kohës së qeverisjes së Eqrem Kryeziut, ka qenë zëdhënës i Komunës së Prizrenit. Ai aderoi në prani të liderit të PDK-së, Hashim Thaçi.

Gjatë ditës së sotme Thaçi është takuar me qyetarët e Komunës së Prizrenit.Ai ka kërkuar ka kërkuar nga qytetarët prizrenas që të përkrahin kryetarin Muja, duke e votuar atë me 3 nëntor./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Hapja e paligjshme e kanalit në “Shatërvan” të Prizrenit: Bie  këmbësorja

Një këmbësore ka  rënë  në  kanal në “Shatërvan” të Prizrenit. Drejtori i Drejtorisë së Inspektorateve  në Prizren, Islam Ukaj tha se kanali është hapur paautorizim...

Koha dritëplotë

Sahit F. Osmani Koha dritëplotë thellësive të errta shkreptin komunikon me të robëruarit me zërin e dritës u shtrinë dorën që të marrin çelsat e shpëtimit të çlirohen...

Lajmet e Fundit