4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Fëmija i parë në Prizren, djalë

Fëmija i parë në ndërrimin e motmoteve në Prizren, ka lindur djalë.

Fëmija ka lindur në kushte normale, me gjatësi 49 cm dhe peshë 3030 gr.
Nëna, Suzana Çerkinaj, 24 vjeçe, është nga komuna e Suharekës, ndërsa ky është fëmija i dytë i saj, pasi më parë ka lindur një vajzë.

Fëmijën e porsalindur e ka vizituar edhe drejtori i Spitalit të Prizrenit, Afrim Avdaj. Ai e ka uruar nënën për lindjen e djalit, duke i dhuruar një buqetë lulesh dhe një komplet për të porsalindurin./PrizrenPess.com/

Më Shumë

Kurti: Targat janë teknike, por pasojat janë më shumë se politike

Kryeministri Kosovës, Albin Kurti, sot para deputetëve në Kuvendit të Kosovës, ka folur për dakordinimin e djeshëm në Bruksel, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, rreth...

Hani portokaj e mandarina për seks më të mirë

Një dëshirë e ulët seksuale nuk duhet të shënojë fundin e jetës suaj intime, sepse ka ushqime që ndihmojnë për ta rritur.   Portokajtë kanë shumë...

Lajmet e Fundit