13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Filipinasja këndon këngën “Moj e bukura more”

lechiFilipinasja Le Chie, ka bërë një interpretim brilant të këngës arbëreshe, “Moj e bukura more”. Le Chie e ka kënduar këtë këngë diku në Dubai dhe interpretimi i saj më të vërtetë ishte i mahnitshëm saqë nuk është parë që një e huaj të këndojë kaq bukur një këngë shqip.

Përndryshe, kënga “Moj e bukura more” është njëra prej këngëve më të vjetra shqipe dhe
është prodhim i arbreshëve të Italisë, një këngë për mallin e tyre për Atdheun, Shqipërinë.
Besohet se kënga është e vjetër afër 6 shekuj.

Më Shumë

Fernandez nuk do të largohet nga Chelsea

Enzo Fernandez, ka thënë se nuk ka plane që të largohet nga skuadra e Chelseat. Fernandez, mes tjerash thekson s e nuk është ende në...

Hapet konkursi për Kryeshef Ekzekutiv të Ndërmarrjes Publike “Hidroregjioni Jugor” në Prizren

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” SH.A. ka shpallur një konkurs publik për pozitën e Kryeshefit Ekzekutiv. Kjo pozitë ka përgjegjësi të rëndësishme në menaxhim...

Lajmet e Fundit