11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Fillojnë punimet në ndërtimin e QMF-së në Gjonaj – shërbimet do të bëhen në Krajk te AMF-ja

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se për shkak të fillimit të punimeve për ndërtimin e objektit të Qendrës së Mjekësisë Familjare në Gjonaj, të gjitha shërbimet shëndetësore për banorët e kësaj zone do të bëhen në fshatin Krajk te Ambulanta e Mjekësisë Familjare.

Njoftimi i plotë:

Për banorët e fshatit Gjonaj dhe zonave përreth

Njoftohen të gjithë banorët e fshatit Gjonaj dhe zonave përreth se nga nesër (3 dhjetor 2019) për shkak të fillimit të punimeve në kuadër të projektit për ndërtimin e objektit të Qendrës së Mjekësisë Familjare në Gjonaj, të gjitha shërbimet shëndetësore për banorët e kësaj zone do të bëhen në fshatin Krajk te Ambulanta e Mjekësisë Familjare.

Ofrimi i shërbimeve mjekësore nga fshati Gjonaj në fshatin Krajk do të bëhet deri në përfundim të projektit për objektin e QMF-së në Gjonaj.

Kërkojmë mirëkuptimin e qytetarëve!

Më Shumë

Olta ‘ngacmon’ Kiarën: Luizi dëshiron fëmijë sapo të dilni ndërsa ti ke karrierën para, çfarë do të bësh

Nominimi këtë javë në Big Brother VIP Albania është më i ngushtë mes banorëve se herët të tjera. Këtë herë janë vetëm dy të nominuara,...

Babait

Qazim Thaçi Im at plotë katër dekada Maste  dashurinë e At-dheut Në ‘’Berlina Plac nr 32.‘ të Hamburgut Duke numëruar kallot e duarve Me dashurinë e fëmijëve në Landovicë Im...

Lajmet e Fundit