12.8 C
E hënë, 23 Shtator, 2024

Fitore bindëse e Bashkimit

Bashkimi ka shënuar fitoren e parë në këtë edicion të ProCredit Superligës.

Prizrenasit fituan ndaj Vëllaznimit me rezultat 72:51 (18:15, 15:3, 21:7, 18:26).

Çereku i parë ishte kryesisht i baraspeshuar, duke përfunduar 18:15 për vendasit, të cilët shkëlqyen në periudhën e dytë, derisa mysafirët për dhjetë minuta shënuan vetëm tri pikë.

Portokallezinjtë ishin bindshëm më të mirë edhe në periudhën e tretë, 21:7, ku shifrat pas 30 minutash ishin 54:25. Dhjetë minutat e fundit më shumë ishin formale, me Bashkimin që fitoi në fund 72:51.

Sipas FBK-së, kjo ishte fitorja e parë për Bashkimin në ndeshjen e parë në këtë edicion, derisa Kuqezinjtë kanë një fitore e një humbje.

Te vendasit u dalluan Jayveous Mckinnis me nëntë pikë e shtatë kërcime, Mack Smith me 12 pikë dhe Maliek White me 13 pikë, kurse dy të dalluarit te mysafirët ishin Shizz Alston me 22 pikë dhe Trey Anderson me 16 pikë e pesë kërcime.

‘Kabashi Truck’ shet kamiona të punës

Shitet banesa me çmim të volitshëm në Prizren

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

PDK-ja e vlerëson si jashtëzakonisht të mirë qeverisjen e kryetarit Totaj në Prizren

Qeverisja e kryetarit të Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj përgjatë 33 muajve të shkuar është vlerësuar si jashtëzakonisht e mirë nga kryesuesja e Kuvendit...