4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Fitorja e parë për Bashkimin

Bashkimi ka shënuar fitoren e parë në Ligën Unike të Femrave, duke mundur Partizanin me rezultat 71:69 (20:18, 23:10, 13:20, 15:21).

Çereku i parë ishte i barabartë, ku asnjëra skuadër nuk arrinte shkëputjen e madhe, duke përfunduar 20:18. Vashat prizrenase vazhduan me lojë të mirë, duke pasur epërsi deri në 17 pikë, 43:26, ndërsa skuadrat shkuan në pushim me shifrat 43:28.

Megjithatë, tiranaset nuk u dorëzuan dhe arritën të ngushtojnë shifrat në 46:44, por vendaset sërish u shkëputën, ku shifrat pas 30 minutash ishin 56:48. Mysafiret nuk u dorëzuan dhe deri në fund luftuan për fitore, por nuk ia arritën qëllimit, vetëm duke ngushtuar rezultatin në 71:69, sa përfundoi kjo ndeshje.

Derisa për Bashkimin kjo ishte fitorja e parë pas tri humbjeve, për Partizanin ishte humbja e parë pas tri fitoreve.

Më Shumë

Prizren, 6 aktakuza kundër 7 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur shtatëdhjeteshtatë (77) aktakuza kundër nëntëdhjetedy (92) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Totaj e godet Qeverinë për shtrenjtimin e tatimit: E pamundur të arsyetohet

  Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka kundërshtur ngritjen e normës së tatimit në pronë. Për këtë ai kritikoi Qeverinë e Kosovës. Ai ka thënë se...

Lajmet e Fundit