13.8 C
E enjte, 28 Mars, 2024

Fitorja e parë për Bashkimin

Bashkimi ka shënuar fitoren e parë në Ligën Unike të Femrave, duke mundur Partizanin me rezultat 71:69 (20:18, 23:10, 13:20, 15:21).

Çereku i parë ishte i barabartë, ku asnjëra skuadër nuk arrinte shkëputjen e madhe, duke përfunduar 20:18. Vashat prizrenase vazhduan me lojë të mirë, duke pasur epërsi deri në 17 pikë, 43:26, ndërsa skuadrat shkuan në pushim me shifrat 43:28.

Megjithatë, tiranaset nuk u dorëzuan dhe arritën të ngushtojnë shifrat në 46:44, por vendaset sërish u shkëputën, ku shifrat pas 30 minutash ishin 56:48. Mysafiret nuk u dorëzuan dhe deri në fund luftuan për fitore, por nuk ia arritën qëllimit, vetëm duke ngushtuar rezultatin në 71:69, sa përfundoi kjo ndeshje.

Derisa për Bashkimin kjo ishte fitorja e parë pas tri humbjeve, për Partizanin ishte humbja e parë pas tri fitoreve.

25 vjet nga ndërhyrja historike për paqen në Kosovë

Sot mbushen 25 vjet nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve serbe. Aeroplanë të NATO-s bombarduan në territorin e Serbisë, Kosovës dhe Malit...

Kërkohet ndihmë financiare për 48-vjeçaren nga Prizreni, duhet të bëjë transplant të veshkës

48-vjeçarja Bedrije Dullaj nga Komuna e Prizrenit ka nevojë për ndihmën e qytetarëve. Bedrijes i duhet të bëjë transplant të veshkës. Operimi duhet të bëhet...