1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Fletëvotimet për veri pa simbole të shtetit

FletvotiometSerbët e veriut ende nuk janë bindur që të marrin pjesë në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit me gjithë thirrjet e shumta nga ndërkombëtarë por edhe nga zyrtarët më të lartë shtetëror në Beograd. Pavarësisht kësaj situate ata po përkujdesen që para marrjes së ndonjë vendimi të sigurohen se ky proces nuk do të nënkuptojë ndonjë prezencë të shtetit të Kosovës atje.

Për këtë shkak ata kanë kërkuar që procesi si i tillë të përmbahet nga statusi dhe të gjykohet si neutral. Kërkesa e fundit e tyre ka qenë që fletëvotimet për këtë pjesë të dallojnë nga fletëvotimet nëpër komuna tjera të Kosovës, shkruan gazeta Tribuna.
Burime mirë të informuara brenda Qeverisë së Kosovës i kanë thënë gazetës se këto fletëvotime nuk do të përmbajnë simbole të shtetit të Kosovës, stemën apo hartën e shtetit

Më Shumë

Këshilla e Umberto Ecos mbi rëndësinë e leximit të librave

Leximi të zgjat jetën. Ky është mësimi më i madh që na ka lënë Umberto Eco në një rubrikë që nisi në faqen e...

Përballja e Fury me Usyk do të ketë tarifën më të lartë në historinë e boksit

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk janë gati për “tarifën më të madhe në historinë e boksit” ndërsa Arabia Saudite përgatitet të paraqesë një ofertë...

Lajmet e Fundit