16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Fluks i madh pushuesish | Mbi 16 mijë kosovarë kanë hyrë në Shqipëri ditën e sotme

Edhe këtë vit duket se një numër i lartë pushuesish po zgjedhin bredetin e Shqipërisë, kjo pasi këtë fundjavë një numëmr i lartë i qytetarëve ka hyrë nga pika kufitare e Mnorinës në vend.

Ditën e sotme më shumë se 16 mijë shqiptarë të Ksoovës me rreth 9 mijë automjete dhe autobusë kanë hyrë në Shqipëri nëpërmjet pikës kufitare të Vermicës.

Policia Kufitare po punon me kapacitete maksimale, ndërkohë që ditën e nesërme pritet akoma edhe më shumë fluks pushuesish nga Kosova. Edhe pse është punuar me procedurë të përshpejtuar dhe me kapacitete të plota ka qenë e pamundur shmangia e radhëve, por pritjet nuk kanë qenë të gjata.

Haradinaj: Kosova në NATO është zgjidhja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Kosova duhet të anëtarësohet në NATO, dhe se kjo sipas tij është...

Biden do të bëjë thirrje për zgjerimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Presidenti amerikan Joe Biden do të bëjë thirrje për zgjerimin e Këshillit të Sigurimit të OKB-së gjatë një takimi të liderëve botërorë në New...

Lajmet e Fundit