2.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Fshatarët e Vlashnjës dhe Kobajës së Prizrenit ankohen për mungesë rryme prej tri ditësh

Banorët e fshatrave Vlashnjë dhe Kobajë të Prizrenit tash e tri ditë po përballen me mungesë të energjisë elektrike.

Kështu kanë bërë të ditur për Klankosova.tv disa banorë të këtyre dy fshatrave, duke thënë se gjatë këtyre tri ditëve, energjia elektrike ka ardhur disa herë për 2-3 minuta dhe sipas tyre, më pas ka vazhduar gjendja e njëjtë.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Ata gjithashtu kanë thënë se edhe një numri të madh të bizneseve që janë në këtë linjë u janë shkaktuar humbje të mëdha.

Klankosova.tv ka kontaktuar me KEDS ku thonë ndryshe. Sipas përgjigjes nga qendra e thirrjeve ka ndërprerje të herëpashershme të rrymës për shkak siç thanë ata ka pasur disa prishje, për rregullimin e të cilave, thuhet se po punojnë ekipet që janë në terren.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Bashkimi jep informacione për gjendjen shëndetësore të Fergusonit

KB Bashkimi ka dhënë lajmin e mirë sa i përket gjendjes shëndetësore të Terrance Fergusonit.  Amerikani debutoi të shtunën mbrëma në ndeshjen ndaj Golden Eagle...

Në Hagë anulohet seanca e sotme ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, dje ka vazhduar seancës gjyqësore në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe...

Mish dhe ndryshk

Dashuri e herezi

Takimet e Selmanajt

Lajmet e Fundit