20.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Fsheh armën në banjën e një lokali në Prizren, i dyshuari shoqërohet në polici

Policia e Kosovës ka njoftuar se me datë 07 qershor 2022 rreth orës 20:00, Njësiti patrullues i stacionit policor në Prizren, ka pranuar një informatë se në rrugën “Jusuf Gervalla” në Prizren, në një kafiteri është një person i cili dyshohet se në banjën e lokalit ka fshehur një armë, raporton PrizrenPrsss.

Sipas njoftimit, reagimi policor ishte i menjëhershëm dhe në kafiteri ka arrit që ta identifikoi dhe ta ndaloi të dyshuarin, B.M. i datëlindjes 1976 m/sh/k.

“Patrulla ka gjet dhe ka sekuestruar armën në cilësinë e provave materiale; një pistoletë dhe një karikator”, thuhet në njoftim.

“Personi i dyshuari është shoqëruar në stacionin policor Prizren. Pas intervistimit të dyshuarit është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili ka rekomanduar të iniciohet rasti në procedurë të rregullt. Rasti po hetohet nga sektori i hetimeve të stacionit policor në Prizren”./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Prizren, 2 vite burgim dhe 2 mijë euro gjobë pasi pranoi se kontrabandoi 30 shtetas sirianë

 Kushtrim Elezkurtaj është dënuar me 2 vite burgim efektiv dhe 2 mijë euro gjobë, pasi e ka pranuar fajësinë se ka kontrabanduar 34 migrantë...

Blero dhe Afrona me thumba dhe kundërpërgjigje për njëri-tjetrin?

Këngëtari Blero dhe modelja e njohur Afrona Dika, muaj më parë përfunduan në titujt e shumë prej mediave rozë. Kjo pasi thuhet se ish-çifti i...

Lajmet e Fundit