16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

FSK-ja pjesë e `Garës së luftëtarit më të mirë të shtetit të Iowa-s

Ambasada e SHBA-së në Kosovë ka njoftuar gjatë kësaj fundjave në kampin Dodge në Iowa po zhvillohet një garë e rëndësishme mes ushtarakëve, ku të pranishëm janë edhe pjestarë të FSK-së.

“Gara e luftëtarit më të mirë të shtetit të Iowa-s 2024 po zhvillohet këtë fundjavë në kampin Dodge,në Iowa. Ushtarët dhe nënoficerët më të aftë do të përzgjidhen përmes një sërë testesh, duke vënë theksin te qëndrueshmëria, forca dhe aftësitë. Fituesit nga shtete të ndryshme, përfshirë Kosovën, do të garojnë në tokën e Iowa-s për herë të parë në shtatë vjet.

Suksese të gjithë ushtarëve në garë dhe fitoftë më i miri!”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane.

Më Shumë

Trepça kampion i Kosovës

Klubi mitrovicas Trepça e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës, pasi mposhti në finale Golden Eagle Yllin. Me seri prej 3:2, mitrovicasit triumfuan në...

Moti sot me diell dhe vranësira

Moti sot parashihet të mbajë me diell dhe vranësira. Kohë pas kohe pritet të ketë rrebeshe lokale shiu në shkallë vendi, sidomos gjatë orëve të...

Lajmet e Fundit