15.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Gashi: Limaj do të lirohet nesër

Limaj-Rrecaj-gjyqNesër do të shpallet aktgjykimi për Fatmir Limajn dhe nëntë bashkëluftëtarëve të tij.

“Unë si avokat i Limajt, jam i bindur se nëse trupi gjykues e bazon vendimin përfundimtar në bazë të ligjit, drejtësisë dhe provave, atëherë mund dhe duhet të kemi vetëm aktgjykim lirues”, ka thënë për Indeksonline, avokati i Limajt, Tomë Gashi.

Mbrojtja pret aktgjykim lirues edhe duke pas parasysh standardet vendore dhe ndërkombëtare për një gjykim të drejtë.

“Ne mbrojtja e Limajt duke besuar në atë se nuk do të ndikoi asgjë tjetër pos ligjit , drejtësisë dhe provave, të qetë dhe pa asnjë frikë nesër presim lirimin e Limajt dhe 9 bashkëluftëtarëve të tij”, ka thënë avokati i Limajt, Tomë Gashi.

Më Shumë

Moti sot: I vranët dhe vende-vende me riga shiu, temperaturat deri në 21 gradë Celsius

Gjatë ditës së sotme, moti në Kosovë do të jetë i vranët dhe vende-vende me riga shiu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do...

Moti sot: I vranët dhe me intervale me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se këtë të mërkure parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas IHMK-së,...

Lajmet e Fundit