17.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Efendi Lutfi Ballëku viztoi VV-në në Prizren

Efendi Lutfi Ballëku te VVLëvizja Vetëvendosje! Qendra në Prizren priti në vizitë delegacionin e Bashkësisë Islame të Prizrenit, të kryesuar nga efendi Lutfi Ballëku. Ky delegacion prej VV-së është pritur nga Arbër Rexhaj, Muharren Elezkurtaj, Drita Millaku dhe Artan Abrashi. Ne këtë takim u diskutua për situatën aktuale politike dhe shoqërore në komunën e Prizrenit.

Kryetari i bashkësisë Islame të Prizrenit Lutfi Ballëku, kërkoi nga Lëvizja Vetëvendosje! vazhdimin e përpjekjeve në përfaqësimin e interesave dhe vullnetit të qytetarëve edhe në institucionet e pushtetit lokal.

Kurse, kandidati për kryetar komune Arbër Rexhaj, informoi për punën dhe përgatitjet e VV-së në Prizren për zgjedhjet lokale, si dhe çmoi kontributin dhe angazhimin e vazhdueshëm të Bashkësisë Islame të Prizrenit në kultivimin e frymës për pranim të ndërsjellët dhe bashkëjetesës ndërfetare në Komunën e Prizrenit.

Nderkaq, Drita Millaku në emër të gruas aktiviste, foli për domosdoshmërinë e përfshirjes aktive të gruas prizrenase në politikë, si dhe kërkoi nga Bashkësia Islame e Prizrenit si institucion i respektuar shoqëror, angazhim konkret në këtë drejtim.

Kjo ishte vizita e parë e Bashkësia Islame të Prizrenit bërë VV-së në Prizren. Duke u zotuar në vazhdimin e komunikimit të ndërsjellët, palët u pajtuan për domosdoshmërinë e takimeve më të shpeshta për diskutimin e çështjeve me interes të përbashkët për qytetarët./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren/Dy persona të ndaluar dhe gjashtë kërkesa për paraburgim

Prokurorisë Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm ka ndaluar dy persona për 48 orë, tw dyshuar për veprën penale "Lëndimi i lehtë trupor" sipas...

Totaj priti zyrtarët turq të Bashkisë së Komunës së Gaziantepit

Kryetari i Prizrenit,  Shaqir Totaj priti sot zyrtarët turq të Bashkisë së Komunës së Gaziantepit të Republikës së Turqisë. Diskutimi kryesor u përqendrua në qeverisjen...

Lajmet e Fundit