12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Gazeta e njohur spanjolle: Real Madrid sytë kah Edon Zhegrova

Forma e mirë e yllit kosovar, Edon Zhegrova, nuk po kalon pa u vërejtur.

Madje, së fundmi, gazeta El Fichajes, po raporton se Real Madridi ka kthyer sytë kah anësori i Lille.

Në artikullin e publikuar, gazeta e njohur spanjolle thekson se Zhegrova mund të jetë befasia e Real Madridit për merkaton e verës.

Veç Mbappe apo Alphonso Davies, skuadra më e trofeshme në futboll ka vëmendje edhe për lojtarin e Kosovës.

Edon Zhegrova po kalon absolutisht në një formë fenomenale në Lille.

Ai së fundmi shënoi dy herë në derbin ndaj Lens.

Këtë sezon në Ligue 1, Zhegrova ka shënuar 5 herë dhe ka asistuar 5 herë.

Më Shumë

Arrestohet një burrë në Malishevë, rrahu fëmijët e tij të mitur

Në Malishevë, një burrë u arrestua, pasi ka ushtruar dhunë ndaj fëmijëve të tij të mitur. “Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari pas...

Qeveria reagon pas procesit të votimit: Republika e Kosovës ka përmbushur obligimin e saj ndaj qytetarëve

Qeverisë e Republikës së Kosovës ka reaguar në lidhje me procesin e djeshëm të votimit për apo kundër largimit të kryetarëve nga funksioni në...

Lajmet e Fundit