25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Giroud, shkaktar i shkarkimit të Koeman

Ronald Koeman e dinte se ishte në rrezik që të shkarkohej pasi kishte dështuar që ta transferonte Olivier Giroud në Goodison Park.

“Të enjten e kaluar, pas humbes tonë nga Lyon në Ligën e Evropës, e dija që ishte kohë krize”, tha Koeman për revistën holandeze të futbollit VI.

“Nuk jam budalla, e di si operon bota e futbollit”.

“E kisha Olivier Giroud-in në ndërtesë”, shtoi Koeman.

“Ai do të përshtatej perfekt, por krejt në momentin e fundit ai vendosi se më përpara do të jetonte në Londër dhe të qëndronte te Arsenali”, tha ai mes tjerash.

“Kjo ishte e vështirë për t’u përballuar. Më tregoni, ku mund të gjeni sulmues më të mirë? Lukaku ishte aq i rëndësishëm për ne, por jo vetëm shkaku i golave të tij. Ai kishte një mënyrë të caktuar të të luajturit si sulmues – të fortë”.

Burdushi kërkoi që ta shtynte shkuarjen në burg, gjykata i jep përgjigje

Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka refuzuar kërkesën Hysri Peqanit i njohur si “Burdushi” për shtyrjen e ekzekutimit të vendimit me burgim. Burime të “Betimit...

Ukrainasit i detyrojnë rusët të tërhiqen nga pozicionet e tyre

Gjatë ditës së kaluar, 24 përleshje luftarake u zhvilluan në frontet në Ukrainë ndërsa ushtria ukrainase pati sukses në rajonin e Zaporozhzhia dhe Donetsk. Forcat...

Lajmet e Fundit