18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Gjendet i vdekur në banesë një person në Prizren

Një person është gjetur i vdekur në Prizren.Ai kishte ardhur nga mërgimi.

Burimet nga Emergjenca kanë bërë me dije se bëhet fjalë për mërgimtarin A. V. vdekjen e të cilit e konfirmoi ekipi mjekësor, që doli në vendin e ngjarjes posa rasti u raportua.

Familja e të ndjerit kërkuan ndihmën e Policisë dhe të Emergjencës, pasi e gjetën 66-vjeçarin pa shenja jete, të shtrirë në tualetin e banesës.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe njësitet përkatëse të Policisë, që kanë kryer ekzaminimet e nevojshme për t’u ndriçuar rrethanat në të cilat ka vdekur 66-vjeçari.

Lidhur me rastin, në kuadër të veprimeve hetimore, zyrtarët policorë kanë marrë deklaratat e familjarëve, sipas të cilëve, i ndjeri nuk ka pasur shenja dhune.

Pas përfundimit të procedurave, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, rasti është cilësuar ‘Hetim i vdekjes’ dhe trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Më Shumë

25 vjet nga rënia e dëshmorëve, Reshat Çoçaj dhe Muharrem Samahodaj

Dy dëshmorët e kombit nga Hasi, Reshat Çoçaj dhe Muharrem Samahodaj, përkujtohen sot në 25 vjetorin e rënies. Çoçaj e Samahodaj ishin pjesëtarë të UCK-së. Ish-...

Rekord gjobash, policia lëshoi dorën të mërkurën -“i fiku” qytetarët me 2486 tiketa

E mërkura ka qenë dita kur policia ka bërë “kërdi” me dënime në trafik. Këtë ditë, forcat e rendit nuk falën kundërvajtësit, duke shqiptuar hiq...

Lajmet e Fundit