7.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Gjuan me armë, arrestohet një person në Romajë të Hasit

Një person është arrestuar në fshatin Romajë të Hasit.

Ai dyshohet se derisa kishte qenë në lëvizje me veturë me targa të huaja kishte shtënë me armë zjarri.

“I dyshuari pas kryerjes së veprës ishte larguar nga vendi i ngjarjes i cili më vonë është hasur nga njësitë policore iu ka kontrolluar vetura, por nuk është gjetur asgjë e dyshuar. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, njofton Policia e Kosovës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zelensky: Rusët po planifikojnë diçka në jug

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, njoftoi mbrëmë në kanalin e tij Telegram, se forcat ruse “megjithë humbjet jashtëzakonisht të larta, ende po përpiqen të avancojnë...

Superliga e femrave rikthehet me derbin Prishtina-Bashkimi

Java e tetë e Superligës së Femrave do të sjellë derbin ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit. Këto dy skuadra së fundi u takuan në Ligën Unike,...

Lajmet e Fundit