14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Gjykata Speciale fton edhe Samidin Xhezairin nga Prizreni

Ish-ushtari i UÇK-së nga Prizreni, Samidin Xhezairin, i njohur me nofkën Komandant ‘Hoxha’ është ftuar për intervistim nga Gjykata Speciale.

Këtë e ka konfirmuar vëllau i tij, Hajredin Xhezairi, në llogarinë e tij në Facebook, duke shkruar se komandant ‘Hoxha’ do t’i përgjigjet ftesës së gjykatës pozitivisht dhe do ta mbrojë luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Postimi i plotë:

“Miq të nderuar!

Për shkak të interesimit të madh privat të shokëve dhe dashamirëve tanë, ju informoj publikisht se vëllain tim Samidin Xhezairin të njohur me emrin e luftës ‘Komandant HOXHA’, dje e ka ftuar gjykata speciale në Hagë.

Natyrisht që komandant Hoxha do t’i përgjigjet ftesës së gjykatës pozitivisht dhe në mënyrën më të mirë do ta mbrojë luftën e pastër të ushtrisë sonë legjendare, UÇK-së.

Ju falemderit të gjithëve për interesimin dhe përkrahjen miq.

Krenar me UÇK-në!

Krenar me Hoxhën!”, ka shkruar Hajredin Xhezairi.

Ai ka marrë ftesën nga Gjykata Speciale një ditë më parë dhe pritet të udhëtojë me 4 dhjetor për intervistim. /Telegrafi/

Më Shumë

Del videoja, momenti kur ish-nxënësja hyn me automatik në shkollë dhe vret 6 persona në SHBA

Tre të rritur e tre fëmijë të moshave 8-9 vjeç u vranë gjatë të shtënave me armë në një shkollë private të krishterë në...

Arrestohet tiranasi, hakoi llogaritë e disa kosovarëve në Facebook e përfitoi mbi 100 mijë euro

Policia e Shqipërisë ka bërë të ditur se ka arrestuar një 28-vjeçar nga Tirana nën dyshimin se kishte hakuar llogaritë e Facebookut të disa...

Lajmet e Fundit