13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Gjyqtari i Prizrenit u kërcënuar nga i dënuari në Kumanovë

Betim Kabashi dyshohet se ka kërcënuar gjyqtarin e Gjykatës Themelore në Prizren, Gëzim Shehu.

Zëdhënësi i Policisë në Prizren, Shaban Osmanollaj tha se i dyshuari është i dënuar në Shkup me 40 vjet burgim.

“Policia dhe prokuroria pas lajmërimit të rastit nga gjyqtari ka filluar hetimet ku ka arritur të identifikojë kërcënuesin”, tha Omsnollaj për “PrizrenPress”Sipas tij, kërcënuesi është në vuajtje të dënimit për rastin e Kumanovës të vitit 2015.

Më Shumë

Liria përforcohet me namibianin Megameno

Futbollisti namibian, Petrus Megameno, është lojtar i ri i Lirisë, ka bërë të ditur klubi prizrenas pak më parë, përmes një njoftimi të lëshuar...

Arrestohen dy gra në Prizren për prostitucion

Dy gra janë arrestuar në Prizren për mundësim ose detyrim në prostitucion. Policia në raportin 24-orësh të martën, njoftoi se ato janë dërguar në mbajtje...

Lajmet e Fundit