14.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Glauk Konjufca zgjedhet nënkryetar i Kuvendit

GlaukKonjufcaGlauk Konjufca është votuar për nënkryetar të Kuvendit me 82 vota.

Ndërkohë LDK AAK NISMA kanë thënë se propozimin do ta bëjnë në seancën e ardhshme sikurse edhe Lista Srpska, ndërkohë grupi parlamentar 6 plus ka propozuar Duda Baljen dhe dy kandidatë tjetër me rotacion.

Më Shumë

Fjalët e fundit të shkrimtarëve të mëdhenj para vdekjes

Shkrimtarë të njohur të botës së letrave, para vdekjes së tyre kanë thënë fjalët e fundit: prekëse, mesazhe, himne, fatkeqësi, zhgënjim… atë çfarë jeta...

PSD sot mban protestë, kërkon dorëheqjen e Kurtit

Partia Socialdemokrate e Kosovës sot organizon protesta kundër Marrëveshjes së Ohrit dhe me kërkesë dorëheqjen e kryeministrit Albin Kurti, njofton Klankosova.tv. Protesta e PSD-së fillon...

Lajmet e Fundit