23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Goli i ‘çmendur’ i Ronaldos nga gjuajtja e lirë për të cilin po flasin të gjithë(Video)

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, ka shënuar golin e 100-të për Portugalinë.

Këtë gol jubilar, Ronaldo e realizoi në mënyrë maestrale, nga goditja e dënimit.

Një gjuajte e lirë perfekte në minutën e 45-të të ndeshjes, i dha epërsinë kombëtares së tij. Golin e 100-të kapiteni i Portugalisë e shënoi kundër Suedisë, në ndeshjen që u zhvillua mbrëmë në Friends Arena në Stockholm.

Ronaldo shënoi edhe në pjesën e dytë, për rezultatin përfundimtar 0:2 në këtë takim.

Në Ligën e Kombeve, Portugali me Suedinë bëjnë pjesë në Grupin 3 të Ligës A bashkë me Francën dhe Kroacinë.

Më Shumë

Regjisorja ukrainase takon Kurtin në Prizren: Kryeministri beson në fitoren e Ukrainës

Regjisorja ukrainase, Jeanne Dovhych që u bë lajm para disa ditësh për përvojën e saj me policin kosovar në Aeroportin e Prishtinës, ka përcjellë...

Çeku: DokuFest XXI u mbyll me ndarjen e çmimeve për më të mirët në shumë kategori dhe filmin “The Last Waltz”

Ka përfunduar festivali i filmit të shkurtër DokuFest, i cili për të 21-tën herë u mbajt në Prizren. Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, përmes një...

Lajmet e Fundit