13.8 C
E enjte, 28 Mars, 2024

Goli i ‘çmendur’ i Ronaldos nga gjuajtja e lirë për të cilin po flasin të gjithë(Video)

Ylli portugez, Cristiano Ronaldo, ka shënuar golin e 100-të për Portugalinë.

Këtë gol jubilar, Ronaldo e realizoi në mënyrë maestrale, nga goditja e dënimit.

Një gjuajte e lirë perfekte në minutën e 45-të të ndeshjes, i dha epërsinë kombëtares së tij. Golin e 100-të kapiteni i Portugalisë e shënoi kundër Suedisë, në ndeshjen që u zhvillua mbrëmë në Friends Arena në Stockholm.

Ronaldo shënoi edhe në pjesën e dytë, për rezultatin përfundimtar 0:2 në këtë takim.

Në Ligën e Kombeve, Portugali me Suedinë bëjnë pjesë në Grupin 3 të Ligës A bashkë me Francën dhe Kroacinë.

Presidentja Osmani përkujton 46 anëtarët e familjes Berisha që u masakruan 25 vjet më parë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka përkujtuar 46 anëtarët e familjes Berisha të cilët u masakruan në pragun e shtëpisë së tyre në Suharekë,...