31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

I grabitet zinxhiri në qafë

Policia e KosovesRreth orës 20:45 min. në rrugën “Ali Hadri”  ka ndodhur një grabitje e zinxhirit.Policia njofton se  viktima nw momentin kritik ishte duke e shtyrë karrocën për invalid në të cilën ishte i shoqi.

“Një i dyshuar i moshës rreth 20 vjeç pasi ka identifikuar viktimën, i është afruar nga prapa dhe me forcë ia ka rrëmbyer një zinxhir të artë nga qafa e më pas ka ikur në drejtim të panjohur. Viktima deklaron se për pak i ka shpëtuar ngufatjes nga se zinxhiri që besohet se vlente rreth 300 euro nuk ishte këputur lehtë”, tha zwdhwnwsi i PK-sw nw Prizren, Hazir Berisha.

Sipas viktimës, i dyshuari thuhet të ketë pasur të veshura: bluzë të kaltër; pantallona të zezë, kishte të mbathura mbathje sportive dhe mbante një kapele në kokë . /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Moti me diell, temperaturat deri në 32 gradë celsius

Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-18 gradë Celsius, ndërsa...

Mbi turizmin në Shqipëri, patriotët kujdestar, për ata që e duan me zemër dhe ata që e shohin dhe e ndjenjë nga distanca vlerën...

Nga Musa Sabedini – Ditëve të fundit është bërë çështje problematike krejt e panevojshme dhe madje për mua humbje kohe, mbi turizmin në Shqipëri,...

Lajmet e Fundit