19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Haradinaj e Limaj flasin për detaje të qeverisjes së ardhshme

ramushi, limaj  mustafaLideri i AAK-së dhe ai i Nismës për Kosovën kanë vazhduar konsultimet për formimin e qeverisë së ardhshme, pasi ditë më pari nënshkruan koalicionin e tri partive opozitare, raporton KTV.

Ramush Haradinaj e Fatmir Limaj, pa liderin tjetër të koalicionit, Isa Mustafa, u shprehën se po shqyrtojnë në detaje pikat kryesore të qeverisjes së ardhshme.
Të dy ritheksuan se koalicioni i opozitës është konform kushtetutës së vendit.

Ndërsa kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ditë më parë ka thënë se është e panevojshme të politizohet çështja e koalicionit të tyre paszgjedhor.

Takime Haradinaj përveç me zyrtarë të Nismës për Kosovën, LDK-së e Lëvizjes Vetëvendosje, ka pasur edhe me ambasadorë të shteteve të Quintit të akredituara në Kosovë.

Më Shumë

Fatmir Limaj nderohet në Parlamentin e Shqipërisë

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, së bashku me kryetarin e Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati dhe anëtaren e kryesisë së Nismës, Xhevahire Izmaku,...

Abrashi: Të mbretëron dashuria mbi urrejtjen

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi, ka vizituar Bashkësinë Islame në këtë qytet, ku ka uruar të gjithë besimtarët për festën e...

Lajmet e Fundit