35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Haradinaj pjekë dhe shpërndanë plesakvica në Suharekë

Ramushi  me pleskavicaPasi që nominoi edhe zyrtarisht Bali Muharremajn kandidatë të AAK-së për Suharekë, kryetari i kësaj partie, Ramush Haradinaj u përkujdes për një ‘befasi’ në të mirë të qytetarëve të këtij qyteti.

Bashkë me Muharremajn, Blerim Kuçin kryetarin aktual të Suharekës dhe strukturat tjera të partisë, Haradinaj ‘ndezi skarën’ dhe vuri përparësen. Në parkun “Jeta e Re”, Haradinaj edhe ‘poçi’ kandidaturën e Muharremajt, kurse të pranishmeve iu shpërndau hamburgerë dhe pije, shkruan Orainfo.

Në qytetin që qeverisë AAK-ja, Haradinaj ngazëlleu qytetarët pasi që edhe shërbimin e bëri vet, diçka e pa parë më herët në politikën kosovare.

Në anën tjetër, Muharremja u zotua se do të punojë me të gjithë, derisa tha se AAK-ja sërish do të qeverisë me këtë qytet.

Më Shumë

1672 gjoba të shqiptuara për një javë në rajonin e Prizrenit

1672 gjoba i ka shqiptuar Policia e Kosovës brenda një javë në katër komuna të rajonit të Prizrenit, në kuadër të komunikacionit rrugor. “Po ashtu...

Kryesuesja e Kuvendit të Prizrenit fton për mbledhje të rregullt më 18 korrik

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, Antigona Bytyqi ka ftuar të gjithë anëtarët e Kuvendit për mbledhjen e rregullt të caktuar për datën...

Lajmet e Fundit