28.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Haradinaj pjekë dhe shpërndanë plesakvica në Suharekë

Ramushi  me pleskavicaPasi që nominoi edhe zyrtarisht Bali Muharremajn kandidatë të AAK-së për Suharekë, kryetari i kësaj partie, Ramush Haradinaj u përkujdes për një ‘befasi’ në të mirë të qytetarëve të këtij qyteti.

Bashkë me Muharremajn, Blerim Kuçin kryetarin aktual të Suharekës dhe strukturat tjera të partisë, Haradinaj ‘ndezi skarën’ dhe vuri përparësen. Në parkun “Jeta e Re”, Haradinaj edhe ‘poçi’ kandidaturën e Muharremajt, kurse të pranishmeve iu shpërndau hamburgerë dhe pije, shkruan Orainfo.

Në qytetin që qeverisë AAK-ja, Haradinaj ngazëlleu qytetarët pasi që edhe shërbimin e bëri vet, diçka e pa parë më herët në politikën kosovare.

Në anën tjetër, Muharremja u zotua se do të punojë me të gjithë, derisa tha se AAK-ja sërish do të qeverisë me këtë qytet.

Më Shumë

Parashikimi i motit për pesë ditë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë kësaj jave do të mbajë mot me diell dhe vranësira, gjithashtu do ketë edhe ngritje graduale...

Zhvillimet në veri, Osmani takon Kurtin e Konjufcën – opozita bojkoton takimin

Zhvillimet e fundit në veri të vendit, kanë bërë që sot të mblidhen në një takim krerët e shtetit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, kryetari...

Lajmet e Fundit