22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

Haradinaj: S’kemi biseduar për koalicion me partitë serbe

Ramush haradinaj ne zgjedhjeSerbet e veriut në numër më të madh do të marrin pjesë në zgjedhjet lokale që priten të mbahen në nëntor të këtij viti. Kështu pohoi Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj, i cili tha se ka takime me përfaqësues të partive politike serbe, por se asnjëherë nuk kanë biseduar për ndonjë koalicion të mundshme.

“Serbet e veriut, do të marrin pjesë në zgjedhje në numër më të madh. Pra, e shohin drejtimin. Ka besoj një shtytje të madhe ndërkombëtare, nga Washingtoni, Brukseli dhe nga vendet tjera, që kjo të ndodh. Dhe jam i bindur që dhe Beogradi do të shkojë në këtë drejtim”, theksoi Haradinaj,

Ndërsa sa i përket një koalicioni të mundshëm me ndonjë parti politike serbe, Haradinaj tha se ende nuk ka pasur biseda të tilla me ta, për çështje të koalicionit.

”Kemi komunikim të kohë paskohshëm, por, jo në këtë tematik. S’na ka ndodh deri tani me bisedu mundësinë e koalicioneve. Kryesisht me ata që përfaqësojnë institucionet e vendit tash ne komunikojmë me rregull, kudo që të na ndodh, por s’kemi biseduar ende për një koalicion”, tha ai.

Haradinaj, po ashtu tha se mbyllja e zyrave të MUP-it në veri, është avancim drejtë integrimit të veriut.

Më Shumë

Rina Balaj merr vëmendjen me pozat sensuale duke vënë në fokus linjat joshëse të trupit

Artistja e njohur, Rina Balaj mbetet ndër emrat më të komentuar të estradës shqiptare. Krahas karrierës, ajo është mjaft aktive edhe në rrjetet sociale ku...

Mot i nxehtë, temperaturat deri 35 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i nxehtë dhe me diell. IHK njofton se temperaturat minimale do të...

Lajmet e Fundit