25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Haradinaj takohet me të rinjtë e Rahovecit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga kandidati i AAK-së për kryetar, Smajl Latifi ka vizituar Rahovecin.

Ata kanë qëndruar në një nga kafiteritë e qytetit, ku kanë bashkëbiseduar për rezultatin e 22 tetorit.

Latifi dhe Haradinaj kanë falënderuar rininë e Rahovecit për angazhimin e tyre për ndryshim dhe fitore, kurse të rinjtë prezent i kanë siguruar se do të jenë edhe më të mobilizuar për balotazh.

Ndryshe, Latifi në balotazhin e 19 nëntorit shkon si i pari. /Lajmi.net/

Kurti e Çeku udhëtojnë për në Zvicër

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka udhëtuar sot për në Zvicër. Pasdite...

Rama me Zelenskyn nënshkruajnë deklaratë për mbështetjen e pakushtëzuar të Ukrainës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka nënshkruar deklaratë të përbashkët me Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, për mbështetjen e pakushtëzuar të Ukrainës. Kjo deklaratë është...

Lajmet e Fundit