21.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Harxhoi të gjitha paratë pasi i thanë se do të vdiste, por diagnoza i doli gabim

pare dollar zelanda e reNjë burrë nga Zelanda e Re, i cili mori vesh se kishte vetëm disa muaj jetë, vendosi të jetojë me tërë shpejtësinë deri në vdekje, por disa muaj më pas mori vesh se mjekët kishin gabuar e ai tashmë i kishte bërë paratë rrush e kumbulla, transmetojnë mediat britanike.
Franc nuk kurseu, sepse mendonte të kishte kancer dhe se do të vdiste brenda gjashtë muajsh. 69-vjeçari, i cili nuk deshi të tregonte mbiemrin për mediet, me bashkëshorten e vet, Vilma, 65 vjeç, kishte vendosur që të mos kursente asgjë, pasi që nuk kishte çfarë të humbiste. Ai udhëtoi nëpër Australi e Fixhi, e pastaj e shiti edhe shtëpinë dhe nisi të shpenzonte paratë.

Franc me bashkëshorten shkonte nëpër darka të shtrenjta, shëtitje dhe udhëtime. Ai kishte edhe një firmë me punëtorë në Ockland dhe të gjitha pothuaj i fali me një çmim prej 30.000 dollarësh. Ai sërish nisi të pijë kafe e duhan, sapo mori vesh se kishte kancer. Ndërsa gjatë një kontrollimi te mjekët, iu tha se kishin gabuar dhe nuk kishte kancer.

Franc ishte gëzuar shumë për këtë lajm, por i humbi krejtësisht humorim pasi ai tashmë kishte mbetur pa një dyshkë.
”Se nuk do të vdes është lajm i mirë, por me kartela i kam shpenzuar rreth 80.000 dollarë dhe tani kemi mbetur trokë.

Kundër spitalit që i caktoi diagnozën, ai tani ka ngritur një akt-padi.

Nje grua rrah djalin në Malishevë, dërgohet në psikiatri

Një grua në Malishevë mbrëmjen e së mërkurës është dërguar në repartin e psikiatrisë në Spitalin e Gjakovë, pasi që dyshohet se ushtruar dhunë...

U përplas me Rusinë për Kosovën, Rama vjen me një mesazh tjetër nga OKB-ja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ndarë një fotoalbum të momenteve të djeshme në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të...

Lajmet e Fundit