33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Arifaj: PDK është në gjendje të qeverisë edhe e vetme

ArdianArifaj-analistKëshilltari politik i kryeministrit Hashim Thaçi, Ardian Arifaj, ka deklaruar se për shkak të proceseve, Kosovës i duhet një qeveri stabile.

Arifaj ka vlerësuar se shkuarja në zgjedhje të reja do të bënte që Kosova të mos ketë qeveri të re deri në fillim të vitit të ardhshëm.

Në këtë kontekst, Arifaj ka bërë me dije se nëse shkohet në zgjedhje të reja, sipas sondazheve edhe analizave në terren.

PDK do të jetë në gjendje ta formojë e vetme qeverinë e ardhshme.

Ndërkaq duke iu referuar kritikave të partive politike, rreth vendimit të fundit të Qeverisë, Arifaj ja thënë se kjo Qeveri ka mandat të plotë qeverisës. /Epoka e Re

Më Shumë

Temperaturat deri në 38 gradë sot në Kosovë

Për sot parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe jashtëzakonisht i nxehtë. Kujdes! Rreziku i dehidrimit dhe goditjës së nxehtësisë nëse qëndroni jashtë...

Ansambli “Lidhja e Prizrenit” nga Prizreni po merr pjesë në festivalin ndërkombëtar të valleve në Abu Dhabi

Ansambli "Lidhja e Prizrenit" nga Prizreni po merr pjesë në festivalin ndërkombëtar të valleve në Abu Dhabi të Emiratet e Bashkuara Arabe. Drejtori i Ansamblit,...

Lajmet e Fundit